Főoldal
 Hittanos verseny kérdéseinek elérhetősége

Egyházunk bemutatása

Arnót település elhelyezkedése:

Borsod - Abaúj – Zemplén megyében, Miskolctól hét kilométerre található település. Jelenleg 2600 – 2700 fő lakosa van.

Vallási megoszlása: római katolikusok kb. 1150 fő, reformátusok kb. 510 fő,

görög katolikusok kb. 370 fő és az evangélikusok kb. 175 fő.

Felsőzsolca filiájaként működött mindkét katolikus egyház. 2009. július elsejéig Vatamány Albert Esperes Úr irányította és szervezte a görög katolikusok, hitéltét már több mint 27 éve.

Arnóton görög és római katolikus egyháznak 1997-ig közös képviselő testülete volt.

A közös tulajdonú templomunkat felváltva használtuk és használjuk.

A páros év a görög katolikusok éve: ami azt jelenti, hogy az egyházi ünnepek első napja és a templom búcsúja görög katolikus szertartású, ebben az évben van az elsőáldozás is.

A hónapok első és harmadik vasárnapja görög, a második és negyedik vasárnap latin szertartású.

2009. 07. 01.-től anyaegyház lettünk első lelkipásztorunk Szemerszki Mihály atya.

Új nevünk: ARNÓTI GÖRÖG KATOLIKUS SZERVEZŐLELKÉSZSÉG

2014. 06 .01.-től A hivatalos nevünk: ARNÓTI GÖRÖGKATOLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

Görögkatolikus egyházközség élete Arnóton

Gazdaságilag és képviselőtestületileg 1997 óta külön kényszerültünk válni az arnóti római katolikus egyháztól.

Ez a változás, összefogást, és tenni akarást váltott ki a híveinkből. Felmértük Arnóton az egyházhoz tartozó hívek létszámát és fenntartási hozzájárulásukkal (ez évtől 1500 Ft/fő) segítették egyházunkat. Kb. 210 fő fizet egyházadót, kb. 5% nem fizet a többi fiatalkorú vagy gyerek. Liturgiák látogatottsága átlagban 70-80 fő. Perselypénzekkel és adományokkal az egyházközségünk töretlenül fejlődik.

Egyházunk az arnóti önkormányzattól kb. 1600 m2 belterületi földterületet kapott ajándékba.

Ez a terület alkalmas építkezésre.

A 12év alatt jó gazdálkodással megsokszoroztuk pénzünket, annak ellenére is, hogy a templomunkban szépítő beruházásokat végeztünk.

Fejlesztéseink

- templom, belső festése (1996)

- új ikonosztázion (1997)

- templomtorony ablakinak cseréje és a harangszerkezet megerősítése (2006)

- templomunk külső homlokzatának javítása és festése (2007)

- gyóntatószék vásárlása (2008)

- templom homlokzatának éjszakai megvilágítása (2008)

A társegyházzal közösen valósítottuk meg.

2002 áprilisától egy civil egyesületet is létre hoztunk, hogy ezzel is segítsük egyházközösségünk fejlődését és gyarapodását.

Az egyesület neve: ARNÓTI KERESZTÉNY CSALÁDOK EGYESÜLETE

Módosítás dátuma: 2015.05.03. 14:33

A honlap az (em) ecclesia segítségével készült.
Sablon: © katolikus.hu